Tappancsvilág

www.tappancsvilag.hu



Navigáció : Hírközpont

Vöröshasú makik a Szegedi Vadasparkban
|
.
Címkék: Madagaszkár, Szegedi Vadaspark, lemur, vöröshasú maki




A vöröshasú maki (Lemur rubriventer) egy közepes termetű lemurféle, amelyik Madagaszkár keleti partvidékén fordul elő. A lemur szó egyébként kísértetet, éjszakai szellemet jelent. E nevet az első európai utazók adták a fákon élő állatoknak, mivel a lemurok között sok az éjszakai életmódot folytató faj, amelyek hatalmas szemeikket és az éjszakában félelmetesnek ható hangjukkal ijesztőleg hatottak.

A mintegy 2 kilogramm testtömegű  vöröshasú makik élettere az esőerdő.

Túlnyomó többségében növényi táplálékot fogyasztanak, leginkább leveleket és virágokat, időnként azonban rovarokkal, csigákkal és egyéb apró, gerinctelen állatokkal is bővítik az étlapjukat. A nappal aktív félmajmok 2-10 fős csoportokban élnek a fák lombkoronájában. A hím alapszíne gesztenyebarna, hasa vörös, innen ered az elnevezésük is. A nőstény fakóbb, hasán krémszínű. Rövid füleik csupaszak, az arcukon, a szemek körül fehér mintázatot viselnek, farkuk barnásfekete.

A természetben 15-20 év élettartamra számíthatnak, fogságban a 25 éves példányok sem ritkák. Természetes ellenségeik a fosszák és a ragadozó madarak, azonban a szigetlakó emberek vadásznak is rájuk.
Ha testméretben el is maradnak a legnagyobb termetű lemuroktól, a vörös-fekete variktól, büszke faroktartásban méltán felveszik velük a versenyt.


A vöröshasú makik várják látogatóikat a Szegedi Vadasparkban.




Kedvenc fotónk

Fotógalériák


Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez!


Tudta-e?
A vadászgörények legfontosabb fertőző betegsége a szopornyica, amely kutyákban ma már ritkábban fordul elő.

Lap tetejére
  Jogi nyilatkozat  
2007. World of Paws - All rights reserved