Tappancsvilág

www.tappancsvilag.hu



Navigáció : Hírközpont

„Kutyásnak lenni jobb, mint kutyátlannak” |
.
Címkék: gazdi, kutya, magyar vizsla, program






2007. április 29., Lajos forrás – Holdvilág árok
A harmadik Vizsla Túra


Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján, a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
A januári és a márciusi Vizsla Túra sikere és népszerűsége alapján a harmadik találkozóra 108 kutya (a hozzá tartozó gazdikkal és állatbarátokkal) érkezett.
A szó szoros értelmében vett túra keretében kétlábúak és négylábúak a Lajos forrástól 11 km-t tettek meg közel öt óra alatt.




Illatos úti Kornis Emma és a Vizslamentők

2006. július 31-én, egy napsütéses nyári napon az Illatos úti telepen leadtak egy kb. kéthónapos, fajtatiszta vizslalányt. Akkor még sem a férfi, aki megszabadult a csöppségtől, sem maga a kutya nem sejthette, hogy kevesebb mint egy éven belül egy sikertörténet részesei lesznek. A nyolchetes, magányos eb nem töltött túl sokat a telepen: élete új fordulatot vett, mikor a Vizslamentők magukhoz vették.  A Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület (www.futrinkautca.hu) alapcélkitűzései között a keverék kutyák mentése mellett öt kiemelt fajta szervezett fajtamentésének megteremtése, köztük a magyar vizsláé, mint nemzeti kinccsé is szerepel. A mentett magyar vizslák jelentős része gyepmesteri telepekről, menhelyekről kerül a gondozásunkba.
Dr. Pallós Andrea állatorvos vállalta magára a nyugodt természetű kiskutya ideiglenes befogadását, átmeneti gondozását, szakmai megfigyelését (ún. orvosi karanténját), illetve az aktív gazdikeresést. A hibátlan küllemű, babaarcú vizslalány élete, további sorsa 3 nap múlva rendeződött, amikor megtalálta végleges gazdiját: Tollár Mónikát.
A tisztázatlan származású, név nélküli, egy-a-sok-közül vizsla pedig nevet kapott: ő lett Emma.




A Vizsla Túra alapítása

Mónika régóta szeretett volna vizslát, afféle „vizslaszerelemtől” szenvedett már jó ideje. A boldog találkozás és az első közös napok örömét azonban beárnyékolta az a tény, hogy az újdonsült gazdi nem talált olyan hivatalos vizslás klubot, szövetséget, ahol szívesen fogadtak volna egy törzskönyv nélküli, menhelyről kikerült kutyát. Nem profi kutyaiskolát vagy vadászkutya-kiképző kurzust keresett – csupán egy olyan társaságot, ahol az új családtag más vizslák társaságában tölthette volna a délutánjait. Szerencséjére aránylag rövid időn belül két vizslatulajdonossal is sikerült megismerkednie, a pár hónapos Emmának pedig barátja lett Pöszke és Villám. Így született meg a Vizsla Túra ötlete a három vizslatulajdonos közös sétáiból.



A túra alapítói - Tollár Mónika, Szabó Trixi és Deák Erika – ez év januárjában közös kirándulásra hívták a vizslákat gazdájukkal együtt. Nem titkolt céljuk volt, hogy a közös séták során ne csak négylábú kedvenceinket fárasszák le alaposan, de a gazdik is új embereket, barátokat ismerhessenek meg. Szerették volna továbbá, hogy minél több és eltérő életkorú vizsla találkozzon egymással.
S bár az alapötlet pofonegyszerűnek hangzott, és elvileg bárki megszervezhette volna már korábban, a megvalósítására ez évig kellett várni. A civil kezdeményezés hatalmas érdeklődést keltett a vizslatulajdonosok körében, mely kizárólag az Interneten került meghirdetésre, népszerűsítésre. A túra híre futótűzként terjedt: a vizslás gazdik egymásnak adták tovább a hírt, miközben a háziállatokkal/kutyákkal foglalkozó hazai honlapok sorra közölték az első túra felhívását.


2007. április, Lajos forrás

A harmadik túrán 108 kutya vett részt, a hozzá tartozó gazdikkal és állatbarátokkal: a csapat összetétele 70%-ban új vizslatulajdonosokból állt. Természetesen ez alkalommal is póráz nélkül, szabadon rohangáltak az állatok.
A Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kirándulás első alkalommal volt a szó szoros értelmében túra: kétlábúak és négylábúak a Lajos forrástól 11 km-t tettek meg közel öt óra alatt.
A regisztráció során a gazdik névtáblát, a kutyák pedig két csomag jutalomfalatot és egy hordozható itatótálat kaptak fejenként. A túra szervezői – 10 önkéntessel bővített stábjukkal – ez alkalommal is meglepték egy-egy ajándékcsomaggal a három legfiatalabb, a három legidősebb és a három legmesszebbről érkezett vizslát és gazdáját.
A közönség-kedvencek a pár hónapos babavizslák mellett a weimari és a német vizslák voltak.
A Vizslamentők (Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület) a gazdira váró kutyáik közül hatot vittek el a túrára, illetve a kirándulás teljes ideje alatt válaszolgattak a gazdik kérdéseire.



A találkozó alkalmával a kutyatulajdonosoktól - a Vizsla Túra szervezési költségeinek levonása után - 62.000 Ft gyűlt össze anyagi hozzájárulásként a Vizslamentők munkájának támogatására. A pénzből a Vizslamentők VAZUL vizsla panzió költségeit, illetve NANA vizsla orvosi kezelésének költségeit finanszírozzák a közeljövőben. Vazul még gazdikereső kutya, Nana azóta már családban lakik Budapesten...
A kísérleti jelleggel megrendezett gyalogtúra egyértelmű sikerét bizonyítják azok a köszönőlevelek, melyeket a kirándulást követő napokban küldtek a gazdik az alapítók virtuális postaládájába. A beérkezett visszajelzések igazolták, mekkora öröm volt a résztvevőknek ennyi sok vizsla között lenni, s látni önfeledten játszani, szaladgálni a saját kutyájukat.





Kedvenc fotónk

Fotógalériák


Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez!


Tudta-e?
A vadászgörények legfontosabb fertőző betegsége a szopornyica, amely kutyákban ma már ritkábban fordul elő.

Lap tetejére
  Jogi nyilatkozat  
2007. World of Paws - All rights reserved